Ahşap Çatı Ustası

Ahşap Çatı Ustası

Genel olarak baktığımız zaman ahşap çatı ustası inşaat sektöründe son derece ihtiyaç duyulan ve büyük oranda işlev gören bir sistem olmaktadır. Bu sistem, özveri deneyim ve uzmanlık gerektiren son derece gerekli bir sistem olmaktadır.

Ahşap Çatı Ustası

İnşaat sektöründe konutların, iş yerlerinin veya fabrikaların ahşap planlamaları yapıldıktan sonra o planlamaya göre ahşah çatı ustası uygulamaları yapılmaktadır. İş genelde planlı bir şekilde yapılmaktadır. Ahşap çatı işlevi yapılacağı zaman; çatının büyüklük derecesi yada yüksekliği veya da çatının alt kısmının kullanım alanları planlanarak, iş özelliğine direksiz bir şekilde yapılacaktır.

Ahşap Çatı Ustası taşıyıcıları belirlenen ölçülere göre montajlama yapmaktadır. Bu sistemler mahya veya ızgara sistemlerine göre yapılmaktadır. Çatı ustası; karkas sistemini tamamladıktan sonra çatının yağmur sistemine geçmektedir. Bu sistemin ardından; su yalıtım sistemi ile devam edilmektedir. Sistemsel olarak baktığımız zaman ilk iş çatının su yalıtım sistemi olmalıdır.

İnşaat Sektöründe Çatı Ustasının Önemi

Ahşap çatı ustalarının yapmış oldukları kaplama sistemi günümüz şartlarında teknolojik gelişimlere de bağlı olarak son derece kaliteli işler ortaya çıkmaktadır. Genel olarak ahşah çatı ustası sistemine baktığımı zaman; en önemli konu ısı yalıtımı olmaktadır. Isı yalıtım sistemi teknolojik gelişmeler sayesinde son derece önemli bir işlev oluşturmaktadır. Isı yalıtımı uygulaması ile evinizin içinde hem soğuktan hem de hem de sıcaktan korunmaktasınız.

Bunların yanında daire iç tavanlarında soğuk veya sıcaktan dolayı nem nedeni ile siyahlaşma veya dökülme gibi olaylar önlenmektedir. Isı yalıtım bu kadar önemli bir durumken, ısı yalıtım ıslandığı nokta da yalıtım özelliğini kaybeder. Bu durumlara bağlı olarak ahşah çatı ustası ihmal edilmemesi gereken bir iştir. İhmal edildiği nokta da su kaçakları çatının aralarına gire ve bu da ısı yalıtımının özelliğini kaybetmesine sebep olur. Neticede ızocam da bu durumlarda tüm özelliği kaybetmiş olur.

Tüm bu durumlar sonrasında çatı bakımının ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu görmekteyiz. Çatı tamir, tadilat veya kurulum gibi işlemleriniz olacağı zaman uzman ve deneyimli kişilerle çalışarak yaşayacağınız sorunlara önceden çözüm bulmuş olursunuz.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi