Sundurma Çatı Ustası

Sundurma Çatı Ustası

Sundurma, herhangi bir kapı ya da kapı görevi gören geçidin girişini, arkasını duvara vererek yapılmakta olup güneş, yağmur, kar gibi etmenlerden koruyan küçük çatı anlamına gelmektedir. Geniş balkon ya da teraslarda; isteğe bağlı olarak ahşap, pvc ve cam olarak uygulanmakta olan sistemler sundurma çatı ustası tarafından yapılmaktadır. Halk arasında veranda olarak daha çok bilinen ve genellikle yazlık bölgelerde bulunan ev sahipleri tarafından tercih edilen sundurma çatı sistemi, işinin ehli tarafından yapılarak hem evin görselliğini artırmaktadır hem de özellikle sıcak yaz günlerinde ailelerin vakitlerini geçirebileceği keyifli alanlar oluşturmaktadır.

Sundurma Çatı Sistemi

Sundurma, genellikle evlerin, dükkânların veya binaların girişinde bulunan çatı modelleri arasında yer almaktadır. Sundurma çatı, bir binaya ya da duvara bitişik olan bir alanı, soğuk ya da sıcak olan olumsuz hava koşullarına karşı korumaktadır. Bununla birlikte eğimli ya da düz bir tavan oluşturan çatı türüne sundurma çatı sistemi adı verilmektedir.

Veranda ya da teras gibi açık alanlarda genellikle tercih edilen çatı türü Çatı Ustası firması aracılığı ile alanında uzman sundurma çatı ustası tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulama az bir miktar ile farklı malzemeler ile de yapılmada avantaj sağlamaktadır.

Sundurma Çatı Nerede Kullanılır?

Kullanım amacı ve türüne uygun olmakla birlikte tüm bölgelerde sıklıkla kullanım imkanı mevcut olmaktadır. Sundurma çatı sistemleri bulunduğu mekanda koruyucu görevi görmektedir. Ayrıca tasarım sırasında kullanılan tüm malzemeler son kalite olmakta yalıtım konusunda ömür boyu garanti imkanı sundurma çatı ustası tarafından sunulmaktadır.

Sundurma Ne İşe Yarar?

Sundurma işleminin yapılması birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydaların ilk sırasında ısı yalıtımı yer almaktadır. Cepheden cepheye değişmekle birlikte genel olarak performansını sonuna kadar göstermektedir. Sundurmanın en büyük faydalarından biri de dışarıdan gelen kimyasal etkilere karşı koruma sağlama özelliği olmaktadır. Ultra viyole ışınlardan da koruması önemli bir faydası olarak öne çıkmaktadır. Özellikle gün ışığının içeri girmesi sundurma ile mümkün hale gelmekte ve yaşam alanları daha keyifli hale gelmektedir. Ay Yapı Çatı firması bu konuda oldukça başarılı hizmetler veren bir firma olarak öne çıkmaktadır. Müşteri memnuniyeti de bunun en büyük göstergesi olarak öne çıkmaktadır.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi