Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı

Çevremiz de teraslı evde oturan veya oturmayı tercih eden çok sayıda kişi yer almaktadır. Çünkü terası olan ev de hem kişiler daha fazla keyif almakta hem de bitki ve hayvan yetiştirme konusunda daha rahat olmaktadır. Genellikle büyük ev tercih eden kişiler bir de bunun üstüne teraslı olmasına özen göstermektedir.

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Yapılan iyi yalıtımlar dairenin değerini arttırmaktadır. Öncelikle çok iyi bir ekibin olması gerekecektir. Bu ekip ilk olarak yalıtımı yapılacak terası inceledikten sonra, yapacağı işleme karar vermektedir. Sonrasın da ekibini seçecek, kullanacağı malzemeleri alacaktır. İyi yapılan yalıtım sayesinde belki de teras ileri de tadilat gerektirmeyecektir. Genellikle yalıtım yaz ayların da tercih edilmektedir.

Yapılan yalıtım sayesin de evin değeri de artacaktır. Teras hem yaz hem de kış aylarında soğuktan veya sıcaktan etkilenmeyecektir. Böylece ev de zedelenmeler de oluşmayacaktır. Kişiler her mevsim rahatlıkla teras da zaman geçireceklerdir.

Yalıtım Maliyetleri

İncelediğimiz teras yalıtımı bedeli değişkenlik göstermektedir. Kişinin tercih edeceği malzemenin kalitesine ve boyutuna, miktarına göre fiyatlanması oluşmaktadır. Genellikle ustaların tanıdığı yerler olduğundan piyasada ki fiyatın çok daha altına alına bilmektedir.

Yalıtım Çeşitleri

Isı yalıtımı, su yalıtımı, poliüretan yalıtım ve polyuera su yalıtımı teras yalıtımı çeşitleri bulunmaktadır. Her sıkıntıya göre yalıtım şekillenecektir. Bu şekillenmeler ile uygun yalıtım yapılmaktadır. Hepsinde kullanılan teknik ve malzeme farklılık göstermektedir. Genellikle teras yalıtımı için bu teknikler kullanılmaktadır.

Genellikle bu saydığımız çeşitlerden en çok kullanılanı poliüretan yalıtım teras yalıtımı tercih edilmektedir. Yapılan müşteri sorgulamalarında yalıtım son derece beğeni görmüştür. Çok fazla şikayet eden olmamaktadır. Kullanılan yöntemler için ayrı ayrı ustalar çalışabilirken, bazen de aynı usta tüm yalıtım tekniklerini bilmektedir.

Yalıtım firmalarını incelediğimiz de ulaşım çok kolaydır. Arama motoruna yazıldığın da birçok firma karşımıza çıkmaktadır. İletişim kurmak çok kolaydır. Aynı şehir de bulunan firmalar keşif için ücretsiz olarak çağrılmaktadır. Fiyat çalışması yapıldıktan sonra müşteriye teklif gönderilmektedir. Müşteri teklifi kabul eder ise firma çalışmalarına başlayacaktır. Kısacası yalıtımın hangi çeşidi olursa olsun dairenin yararına sayılacaktır.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi