Çatı Kaplama

Çatı Kaplama

Bir çatı iskelesini metal ya da ahşap malzeme ile kaplama işlemine çatı denilmektedir. Binaların ve diğer yaşam alanlarının kar, yağmur gibi hava şartlarından ve diğer dış etkenlerden korumak amacı ile ısı yalıtımının sağlanması için yapılan uygulamalara genel olarak çatı kaplama tanımı yapılmaktadır.

Kullanılan kaliteli çatı kaplama malzemeleri binanın uzun ömürlü olması için oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Ayrıca içerisindeki yaşam alanlarının sağlıklı olarak devam ettirilmesi açısından oldukça önemli olmaktadır.

Yeni Nesil Çatı Kaplama

Daha önceki zamanlarda yalnızca kiremit modelleri uygulanmaktaydı. Günümüzde ise kiremit çatılara alternatif birçok seçenekler mevcut olmaktadır. Yeni nesil kaliteli ve sağlam malzemeler, binayı dış etkenlerden korumakta olup aynı zamanda binanın ısı yalıtımına da olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Yeni çatı kaplama modelleri ile yüksek ısı yalıtımı oranlarına ulaşmakta daha kolay hale gelmektedir.

Çatı Kaplama Neden Önemlidir?

Yüksek kaliteli çatı kaplama uygulaması, uzun ömür kullanım beklentisi olanlar için önemli olmaktadır. Ayrıca sağlıklı yaşam beklentisi içinde çatı kaplama oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Kiremitli çatılara alternatiflerde getirmesi için çatı kaplama modelleri önemli olmaktadır. Yeni nesil, binalara sadece yalıtımdan değil, dış etkenlerden de koruma sağlayarak yüksek mukavemet oranına sahip olmaktadır.

Çatı Kaplama Modelleri

Çatının özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermekte olup çatı kaplama farklı ve çeşitli malzemelerden oluşabilmektedir.

Çatılarda kullanılan modeller genel olarak;

  • Sundurma Çatı
  • Shingle Çatı
  • Panel Çatı
  • Pergola Çatı
  • Sandviç Panel
  • Onduline Çatı
  • Çelik Çatı
  • Kiremit Çatı
  • Çinko Çatı

Çatı Kaplamada Kullanılan Malzemenin Kalitesi

Temelde kullanılacak malzemelerin kalitesi, sağlamlığı ve devamlı performansını koruması yapıların dayanıklılığı için oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Çatı Ustası firması, her çatı kaplama uygulamasında en son kalite malzeme kullanmakta ve kullandığı tüm ekipmanlar son teknoloji olarak öne çıkmaktadır. Kaliteden asla ödün vermeyen firma müşterilerinin yaşam alanlarını korunaklı hale getirmeyi asıl hedef olarak görmekte ve bu konuda gerekli çabayı göstermektedir. Hızlı, pratik ve kesin çözümlü hizmetleri ile müşterilerini memnun etmektedir. Hem soğuktan hem sıcaktan koruyan çatı kaplama uygulaması yalıtım ve izolasyon konusunda kesin çözüm olmaktadır.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi