Teras Kaplama

Teras Kaplama

Yapıları tehdit eden önemli faktörlerden biriside su sorunu olmaktadır. Yapıların proje aşamasında doğru şekilde tasarlanarak inşa edilmesi ve dış etkenlerden korunması yapıların uzun ömürlü olmasına olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Her yönden gelebilecek su, nem ve benzeri gibi olumsuz etkenlere karşı yapıları koruma amaçlı yapıların yüzeylerine uygulanan işleme su izolasyonu adı verilmektedir.

Su izolasyonu yapılması için teras kaplama uygulaması yapılmaktadır. Kaliteli ve sağlam malzemeler ile yapılan teras kaplama işlemi sayesinde ömür boyu izolasyon ve yalıtım işlemi korunmaktadır. Teras kaplama izolasyon malzemesi olarak kolay ve pratik bir kullanım imkanı sunarak yüzeyleri daha dayanıklı hale getirmektedir.

Teras Kaplama Nasıl Yapılır?

Teras izolasyonu ile alt kattaki tavan duvarı nem ve rutubetten korunmaktadır. Bu işlem sayesinde hem sağlık açısından hem de ekonomik yönden tasarruf sağlamak oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Nem ve rutubet oluşumu sağlığı ciddi boyutta tehdit eden bir unsur olmaktadır. Bu tehditlerin ortadan kalkmasını sağlayacak en önemli uygulama teras kaplama olmaktadır.

Teras Kaplama Neden Önemlidir?

Teras kaplama uygulaması binaların kış aylarında hava muhalefetine maruz kaldığı ya da yaz aylarında ise insanlar tarafından sıklıkla kullanıldığı teras bölümünde problem yaşanmadan önce alınması gereken önlemlerden birisi olarak dikkat çekmektedir.

Açık teraslarda özellikle yaşanan su akması ya da şu sızıntısı, sadece alt katlara zarar vermemekte olup başladığı yerden itibaren zarar vermeye devam etmektedir. Ayrıca betonu çürütmeye ve binayı zayıflatmaya başlamaktadır. Bu nedenle alınacak önlemler sayesinde kesinlikle hem bağlı bulunduğu katı hem de alt katları korumada fayda sağlamaktadır.

İyi Bir Yalıtım İle Hayat Standardınızı Yükseltin

İyi bir teras kaplama sayesinde yalıtım sağlanmaktadır. Bu sayede hayat standartları zarar görmeden ya da kış ortasında tadilat gereksinimi olmadan terası kullanabilme imkanı ortaya çıkmaktadır. Üstelik kalıcı olacak şekilde kaliteli bir sonuç alınması da kaçınılmaz bir sorun olmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemelerinin sağlığa zararı olmadığı gibi terası da rahatlıkla oturabilme imkanı ortaya çıkmaktadır. Çatı Ustası firması, teras kaplama ve yalıtım konusunda kendi sektöründe öncü bir firma olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi