Çatı Oluk Temizliği

Çatı Oluk Temizliği

Güncel hayatta birçok kişi için çatı oluklarını temizlemek oldukça zor ve bir o kadar da tehlikeli bir iş olmaktadır. Bu sebepten bu iş yapılacağı zaman profesyonel kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır. İlk başta kişileri için çatı oluk temizliği 2 yılda bir son derece detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Bunların dışında yağmurlu havalar sonrasında çatı oluklarında bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Çatı Oluk Temizliğinin Önemi

Bazı durumlarda çatı oluklarında tıkanma gibi sorunlar ortaya çıktığında drenaj adı verilen ve binanın veya da konutun çatısından yere kadar uzanan yuvarlak pimaş borusu tıkanabilir. Bu tıkanma da yağmur suyunun evde bulunan balkon cam önü gibi istenmeyen alanlara gitmesine sebep olabilir. Tüm bunlardan dolayı yağmur sırasında veya da olukların kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Çatı Oluk Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Genel olarak çatı oluk temizliği konusunda firmamız son derece detaylı ve uzun ömürlü işler yapmaktadır. Öncelikle böyle bir sorunlar karşılaşıldığı zaman firmamız ortaya çıkan sorunlara uygun olan çözümleri sunmaktadır. Çatı oluklarında açık oluk kullanmak temizlik açısından daha uygun bir tercih olmaktadır. Çatı oluklarında yağmur suyunun çatı da birikmemesi ve suyun rahatça akması oldukça önemlidir.

Bu nokta da firmamız en doğru çözümleri sunarak; drenaj borusunun üstüne yaprak önleyici adı verilen bir aparat takılarak çok büyük olan yaprak parçası, kuş artığı ve bunlara benze pisliklerin çatı oluğunu tıkanması önlenmektedir.

Çatıda Delinen Çinko Olukları Tamiratları

Genelde çatı oluk temizliği çatı oluklarında oldukça fazla görünen tıkanma sorunlarını çözmek amacı ile yapılmaktadır. Bunların dışında başka bir sorun ise; bazı zamanlar yağan asit yağmurlarının çinko olukları delmesidir.

Hasar gören oluğun olduğu kısım temizlenmelidir. Sonrasında ağ kumaşı adı verilen madde bitüm erime özelliği gösterene kadar ısı tabancası ya da pürmüz ile ısıtılır. Bu malzeme zedelenen yere yapıştırılır ve sonra soğumaya bırakılır. Bu işlemin sonunda su sızdırmaması için çatı silikonu yardımı ile iş biter. Çatı da olan büyük delikler veya çatlaklar da iki bitüm kaplama katmanı yardımı ile tamir edilir.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi